Radzenie sobie z lękiem

Lęk który utrudnia życie i przeszkadza bez wątpienia jest chorobą którą trzeba leczyć. Jeśli ranga takiej dolegliwości nie jest duża można wówczas powiedzieć że mamy do czynienia z dolegliwością.
Jeżeli to uczucie towarzyszy nam zbyt często, jeżeli nam przeszkadza, proponuję zacząć od następujących czynności

Jak widzi świat człowiek chory na depresję?

Depresja to przeraźliwe schorzenie. W straszny sposób zmienia ono percepcję osoby nią dotkniętej. Można powiedzieć, iż widzi ona cały świat w kompletnie czarno-białych barwach, bez cienia nadziei i radości. A jak to jest dokładnie? Oto przykład…

Leczenie stanów depresyjnych

W naszych czasach bardzo często możemy spotkać problemy, które zależą od naszej natury. Mówimy wtedy, że się czegoś boimy, że mamy tak od dziecka, że ciężko jest nam pokonać właśnie tego typu lęki. Bywa jednak tak, że pewnego typu lęki nabywamy, a wpływ na taką sytuację mają pewne wydarzenia w naszym życiu. Najczęściej nie jesteśmy nawet świadomi tego, że coś się w naszym życiu zmienia, że coś się dzieje niedobrego, dlatego reagujemy zazwyczaj wtedy, gdy już w jakimś sensie jest za późno, aby dany problem pokonać w zarodku. Przyczyny i choroby mogą być bardzo różne, jednak istnieje dziś choroba naszych czasów, która pustoszy ludzkie emocje, wpływa na normalne życie i nie zawsze wiadomo, skąd się bierze jej przyczyna. Tą chorobą jest depresja, która bardzo mocno potrafi wyniszczyć i zdrowie i normalne funkcjonowanie ludzkiego życia.

To choroba, nie lenistwo!

Kiedy ktoś choruje na zapalenie płuc, nowotwór czy cukrzycę, idzie do lekarza, dostaje leki, a rodzina i znajomi są pełni wsparcia i współczucia. Niestety, choroby psychiczne nie są traktowane tak samo jak choroby dotyczące ciała, mimo że najczęściej są równie niezależne i przykre dla chorującego. Jedna z najczęściej spotykanych, czyli depresja bardzo często zostaje określona jako lenistwo, chorym zarzuca się też, że wymyślili ją sobie dla ułatwienia życia i wzbudzania litości. Tymczasem, choroba zbiera śmiertelne żniwo, bo bardzo wiele chorych nie leczy się, tylko pogrąża w smutku coraz bardziej, co prowadzi do samobójstwa.

Depresja to straszna choroba

 

Dzisiejszy świat nie jest miejscem łatwym do życia i po prawdzie nigdy taki nie był. Nie dla wszystkich, ma się rozumieć, bo są oczywiście jednostki, które radzą sobie tutaj doskonale i przez całe życie nie napotykają żadnych większych problemów i kłopotów, a wszystko idzie im jak po maśle. Cała rzesza pozostałych ma jednak mniejsze bądź większe problemy, z którymi lepiej lub gorzej sobie radzi. Najgorzej mają Ci, których problemy są tak potężne, że nie są sobie w stanie oni z nimi poradzić.